Sale Buty wspinaczkowe Ocun Rebel QC black/white Obuwie Damskie AGJQDQFBP

Buty wspinaczkowe Ocun Rebel QC black/white Obuwie Damskie AGJQDQFBP

346.13PLN 631.90PLN
 • Kod produktu: AGJQDQFBP
 • Dostępność: W magazynie

Dostępne opcje

Buty wspinaczkowe Ocun Rebel QC NE to model korzystający z nowoczesnych rozwiązań przekładających się na wygodę i skuteczność każdej aktywności w skałach, czy na panelu. Wybierając ten model możesz być pewien, że projektanci Ocun zadbali o efektywność Twojej wspinaczki.

Projektanci Ocun poszli o krok dalej i wykorzystali w tym modelu nową gumę CAT Rubber. Wyróżnia się ona genialnym współczynnikiem tarcia ograniczającym szybkie się jej ścieranie. Oznacza to, że buty Ocun na dłużej zachowają swoją trwałość, a dzięki nowoczesnej technologii posiadają świetną przyczepność. W połączeniu ze specjalną asymetryczną konstrukcją tego modelu sprawia to, że każde dojście do topu zyska na sprawności.

Buty wspinaczkowe Ocun Rebel QC to model, który świetnie sprawdzi się w skałach i na ściankach dzięki zastosowaniu szeregu rozwiązań technologicznych usprawniających dojście do topu. Cholewkę tworzy tutaj przewiewna mikrofibra. Ułatwi ona odprowadzanie wilgoci z okolic stóp, co przełoży się na ich lepszą ochronę przed przegrzewaniem. Projektanci Ocun zdecydowali się w tym modelu na zapięcie typu Quick Closure (QC). Oznacza to, że dopasowanie butów odbywa się za pomocą wytrzymałych rzepów Velcro®. Pozwoli to na zachowanie wygody oraz stabilności tego modelu podczas podejmowania zadań wspinaczkowych. Konstrukcję butów Ocun Rebel QC oparto na kopycie Asymmetrix. Jest ono lekko wygięte oraz posiada dużą asymetrię, co sprawdzi się podczas wymagającej wspinaczki. Przełoży się to na lepsze czucie w skałach, czy na panelu, co podniesie efektywność dojścia do topu.

Buty wspinaczkowe Ocun Rebel QC to model korzystający ze śródpodeszwy opracowanej na bazie konstrukcji 2D Fit Soft. Oznacza to, że całość charakteryzuje się mniejszą sztywnością poprawiającą swobodę stóp. Nowoczesnym rozwiązaniem zastosowanym w tym modelu jest guma na podeszwie Ocun CAT Rubber. Została opracowana przez projektantów Ocun w celu zapewnienia wysokiej przyczepności do skały lub panelu. Jednocześnie te rozwiązanie wyróżnia się wyższą wytrzymałością na ścieranie, co pozwoli zachować funkcjonalność butów Ocun Rebel QC na dłużej. Nowatorska guma Ocun CAT Rubber czeskich projektantów jest stosunkowo miękka, co w połączeniu ze współczynnikiem przyczepności na poziomie μ 1.5 sprawia, że ten model praktycznie klei się od ściany.

Buty wspinaczkowe Ocun Rebel QC to must have w garderobie każdego miłośnika wypadów w skały i na zamknięte ścianki.

Ocun Rebel QC najważniejsze cechy:

 • Buty o profilu Asymmetrix to anatomiczna konstrukcja ułatwiająca wspinaczkę;
 • Cholewka wykonana z przewiewnej mikrofibry dobrze odprowadza wilgoć;
 • Średnia sztywność butów sprawdzi się dłuższych drogach lub stopach osób rozpoczynających przygodę ze wspinaczką;
 • Zapięcie Quick Closure (QC) na rzep Velcro® pozwalający na błyskawiczne dopasowanie butów;
 • Śródpodeszwa to dopasowanie 2D Fit Soft to niższa sztywność butów zwiększająca zakres ruchów stóp;
 • Nowa guma Ocun CAT Rubber to większa odporność na ścieranie oraz świetna przyczepność;
 • Guma CAT Rubber μ 1.5 posiada najwyższy współczynnik przyczepności;
 • Tasiemki, które znacząco ułatwiają zakładanie butów;
 • Sportowy design;
Asymmetrix – Bardziej zakrzywione i ostre. Anatomicznie ukształtowana pięta. Rekomendowane dla osób z wąską stopą.Średnia sztywność – Wspomaga mięśnie stóp nieprzyzwyczajonych do butów wspinaczkowych lub przy dłuższych drogach.Quick Closure (QC) – dzięki zastosowaniu bardzo wytrzymałych rzepów Velcro® gwarantuje wysoki komfort oraz szybkie i łatwe dopasowanie. To idealnie rozwiązanie dla wspinaczy, którzy co rusz muszą ściągać i zakładać buty.CAT Rubber ( Climbing Adhesion Technology) – to guma opracowana przez projektantów Ocun na bazie laboratoryjnych testów symulujących warunki panujące na ścianie. Uzyskane wyniki pozwoliły opracować rozwiązania zastosowane w butach wspinaczkowych Ocun tak, by zachowały one odpowiednią wytrzymałość, a jednocześnie pozwalały na efektywną wspinaczkę. Wykorzystano miękką gumę dobrze dopasowującą się do kształtu skały i wykorzystano zjawisko adhezji sprawiające, że wzrasta tarcie pomiędzy materiałami, a za tym przyczepność.Początkujący:VŚredniozaaw.:VZaawansowani:VCholewka:MikrofibraPodszewka:Materiały tekstylnePodeszwa:CAT Rubber μ 1.5Asymetria:ŚredniaPatenty:---Profil przodu:OstryTyp:Velcro®

Napisz opinię

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest interpretowany!
    Zła           Dobra